Reklama

Łysy, Niedźwiedź i koło od ukrainy

Łysy, Niedźwiedź i koło od ukrainy

02.11.2010
Czyta się kilka minut
Pamiętam, jak którejś soboty spóźniony biegłem przez osiedle, żeby zdążyć. Kiedy wybiła dwudziesta, z co drugiego okna słychać było dźwięk charakterystycznego dżingla, którym zaczynała się Lista.
Ł

Łysy przekonywał, że wystarczy kawałek miedzianego drutu i obręcz od roweru ze szprychami. "Im większa i cięższa, tym lepsza" - mówił, a ja mu wierzyłem. Łysy co tydzień przynosił dowody swojej prawdomówności - kasety z utworami Perfectu, Republiki, Lombardu, Maanamu i Lady Pank. Twierdził, że wszystkie nagrał sam z przenośnego radia, takiego samego jak moje.

Wyprodukowany w zakładach Unitra odbiornik nosił żeńskie imię. Nie pamiętam, jakie. Antropomorficzna onomastyka sprzętów RTV i AGD była zjawiskiem częstym. Jakby władza sugerowała obywatelom, że akt zakupu i posiadania deficytowych towarów jest wydarzeniem niezwykłym. Jeśli już komuś udało się zdobyć nieosiągalną w sklepach pralkę Franię albo gramofony Artur i Adam, powinien je traktować niemalże na równi z domownikami.

Próbuję wygrzebać w pamięci nazwę odbiornika, bo przez długie...

8476

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]