Reklama

Łukaszenka nas nie posłucha

Łukaszenka nas nie posłucha

23.02.2010
Czyta się kilka minut
Na Białorusi zbliżają się wybory prezydenckie, Aleksander Łukaszenka daje więc społeczeństwu sygnał: mimo ocieplenia relacji z Zachodem, dla was nic się nie zmieniło. W tej sytuacji Związek Polaków na Białorusi musiał ucierpieć.
W

Wybory lokalne zaplanowano na kwiecień br., prezydenckie zaś na początek 2011 r. Łukaszenka zaczyna przygotowywać się do swojego - już czwartego - "eleganckiego zwycięstwa". "Eleganckiego" oznacza, że musi zagłosować na niego ok. 90 proc. wyborców.

W Polsce dużo się mówiło o przełamaniu międzynarodowej izolacji Białorusi, jej udziale w unijnym programie Partnerstwa Wschodniego; teraz mówi się znów o zatrzaśnięciu drzwi przed Łukaszenką. A tymczasem działania białoruskich władz koncentrują się wokół polityki wewnętrznej, nie zagranicznej. Ruszyła machina represji: choć wcześniej, na fali ocieplenia relacji z Zachodem, zezwolono na sprzedaż opozycyjnej prasy (do kiosków trafiły dwa najpopularniejsze opozycyjne tytuły: "Narodna Wola" i "Nasza Niwa"), teraz nasilają się prześladowania wobec dziennikarzy (niedawno przeszukano redakcję "Narodnej Woli" i ...

6457

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]