Reklama

Ludzki człowiek

Ludzki człowiek

10.04.2016
Czyta się kilka minut
Patrzę na płomienne debaty, które mają teraz miejsce w Polsce, i z premedytacją nie biorę w nich udziału.
G

Gdy po raz pierwszy zobaczyłem interaktywny billboard przygotowany przez niemiecką katolicką organizację dobroczynną Misereor, najpierw skręciłem się z niechrześcijańskiej zazdrości, a później rozpłakałem na myśl, ile przeszkód trzeba by pokonać, by coś takiego skonstruować i zainstalować w Polsce. Proszę zobaczyć w internecie: na przystanku czy lotnisku stoi podświetlany billboard, opisujący historię potrzebującego człowieka, a fotografia przedstawia związane ręce albo bochenek chleba. Przez środek plakatu przebiega coś takiego (nie wiem, jak się to fachowo nazywa), przez co przeciąga się kartę w terminalu płatniczym (tyle że oczywiście jest to dużo dłuższe). Człowiek podchodzi, czyta, wyjmuje kartę, przeciąga ją przez ten megaterminal i widzi, że ową kartą odkraja kromkę chleba albo przecina więzy. A z jego konta pobierane są dwa euro na pomoc ludziom wziętym pod opiekę w...

5981

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

"Na katederze Mojżesza zasiedli dostojnicy nauczający Prawa. Słuchajcie ich nauk, ale ich czynów nie naśladujcie". Jakze łatwy jest pouczajacy wykład, a jakze trudny jest inspirujacy przykład. Dlatego i ja kończę swoje dumałki-pisałki-pouczałki w alternatywie konkretnego działania-sterane pracą gnaty, trochę już odpoczęły...Trzymajcie się!

pięknie napisane, panie Szymonie, dzieki

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]