Reklama

List niedokończony

List niedokończony

04.01.2006
Czyta się kilka minut
Młodość, radość, gościnność, modlitwa, przyjaźń - oto atmosfera przełomu roku w Mediolanie. Stolica Lombardii była przystankiem w Pielgrzymce zaufania przez ziemię, zapoczątkowanej 28 lat temu przez Brata Rogera.
Uczestnicy 28. Europejskiego Spotkania Młodych w Mediolanie
P

Po raz pierwszy spotkanie odbyło się bez niego, ale z przesłaniem, nazwanym przez wspólnotę z Taizé "Listem niedokończonym". Dopisanie kolejnych zdań do słów Brata Rogera ma być dla młodych zadaniem. Niektórzy już wiedzą, że list będą kończyć przez całe swoje życie.

Mediolan drugi raz gościł uczestników Europejskiego Spotkania Młodych. Zarówno w 1998 r., jak i teraz Włosi otworzyli swoje domy i serca dla 50 tys. Europejczyków, w tym prawie 12 tys. Polaków. Ze zrozumieniem podchodzili do zatłoczonych autobusów i tramwajów pełnych rozśpiewanej młodzieży.

Dwa razy dziennie uczestnicy spotkania gromadzili się w halach targowych Fiera na modlitwach. Wcześniej odbywało się wielkie rozdawanie energetycznych posiłków. Europejskie spotkania nie są łatwe: trwają 5 dni (28 grudnia - 1 stycznia), a młodzi są ciągle w ruchu - goszczą nawet 50-100 km od...

2890

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]