Reklama

Lider zbuntowanych betanek został wikariuszem i katechetą

Lider zbuntowanych betanek został wikariuszem i katechetą

09.09.2008
Czyta się kilka minut
Z dniem 25 sierpnia br. ks. mgr Roman Komaryczko - [został] wikariuszem w Długosiodle - czytamy w komunikacie łomżyńskiej kurii, ogłoszonym 17 lipca. Ks. Komaryczko był liderem zbuntowanych betanek w klasztorze w Kazimierzu Dolnym, gdzie zamknął się z ponad 60 zakonnicami.
K

Kiedy ich przełożona s. Jadwiga Ligocka ogłosiła, że objawia się jej Duch św., czego nie uznał Watykan, siostry odcięły się od świata. Po dwóch latach nieudanych mediacji zostały wykluczone ze zgromadzenia, podobnie jak franciszkanin Komaryczko ze swojego zakonu.

10 października ub.r. zakonnice eksmitowano. Komaryczce postawiono zarzut naruszenia miru domowego, ale odmówił zeznań i przepadł bez wieści.

1 września TVN w programie "Superwizjer" nadał reportaż o ks. Komaryczce i jego pierwszym dniu w parafii w Długosiodle. Media podchwyciły temat: jako wikary, były franciszkanin będzie udzielać sakramentów i pracować z ludźmi.

Także z młodzieżą: dyrekcja szkoły otrzymała od kurii pismo mianujące Komaryczkę nauczycielem religii. Wikary ma uprawnienia, nie jest karany, więc nie można go odsunąć od zajęć - decyzje personalne...

5080

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]