Reklama

Którzy zbłądzili

Którzy zbłądzili

14.06.2006
Czyta się kilka minut
Nigdy dotąd nie zajmowałem się kwestią lustracji ani się nią specjalnie nie interesowałem. Jeśli dziś - kilkanaście dni po pielgrzymce Papieża - decyduję się publicznie zabrać głos w tej sprawie, czynię to jako chrześcijanin, członek Kościoła, świecki katolik, jeden z tych, którzy w niedzielę 28 maja stali na Błoniach.
J

Jestem bowiem głęboko przekonany, że głos ludzi takich jak ja - zwyczajnych wiernych - również powinien być przez mój (nasz) Kościół usłyszany. I jakoś wzięty pod uwagę przez tych, którzy są powołani do szczególnej zań odpowiedzialności.

Po pierwsze zatem, proszę o modlitwę - modlitwę Kościoła! - o pomoc Ducha Świętego w rozwiązaniu trudnego i bolesnego problemu lustracji w Kościele. Oczywiście wiem, że zawsze mogę się w tej intencji pomodlić, ale chciałbym, aby zostały poważnie potraktowane słowa Jezusa: ,,Gdzie dwaj albo trzej gromadzą się w imię moje...". Tego uczył nas Jan Paweł II, który wielokrotnie błagał c a ł y Kościół o modlitwę (i post!) - na przykład w intencji pokoju. Powiedział kiedyś Chrystus, że pewien ,,rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem"... Na co więc czekamy?!

Po drugie, proszę o dialog. Każdą decyzję...

5598

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]