Reklama

Książę z lepszej bajki

Książę z lepszej bajki

07.02.2016
Czyta się kilka minut
Największą popularnością cieszą się USA, Francja, Kanada, Niemcy – paszporty tych krajów działają na szukające mężów Mołdawianki jak afrodyzjak.
Tatiana i Hans w okolicach monastyru Orheiul Vechi – zwiedzanie Mołdawii to obowiązkowy punkt w programie oferowanym przez biura matrymonialne. Fot. Maria Modilina / STAR GALAXY
T

Tatiana, drobna blondynka z wianuszkiem zmarszczek wokół oczu, gada jak najęta. Jeszcze dwa dni temu jeździła po Mołdawii z Hansem. Całodzienne zwiedzanie, romantyczne kolacje, prezenty.

I nic to, że ona zna kilka słów po angielsku na krzyż, a on nie rozumie rumuńskiego. Miłość nie zna granic, a od językowych nieporozumień jest przecież tłumaczka. – Chodziła z nami wszędzie, prawie jak przyzwoitka – śmieje się Tatiana. – Po dwóch dniach mieliśmy jej dość i przerzuciliśmy się na słownik w telefonie. Hans przyjechał tylko na pięć dni i nie było czasu na gramatykę. Nawet nie zdążyłam mu ugotować barszczu. Ale upichcę coś, gdy odwiedzę go w Holandii. Już mnie zaprosił – mówi podekscytowana.

– U nas ze świecą szukać takiego faceta – dodaje. – Mołdawianie siedzą na tyłku i tylko od nas wymagają. A faceci z Zachodu adorują i znają naszą wartość. Gdy koleżanka powiedziała mi,...

11069

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]