Reklama

Ładowanie...

Ksiądz z polowego szpitala

16.07.2019
Czyta się kilka minut
Styl pracy duszpasterskiej ks. Władysława Korniłowicza realizował najważniejsze postulaty Soboru Watykańskiego II na wiele lat przed nim.
Ks. Władysław Korniłowicz, Laski, ok. 1935 r. MUZEUM NARODOWE W WARSZAWIE
N

Niekiedy można odnieść wrażenie, że święci mają różne poziomy – jak postaci z gry czy karcianej kolekcji. Bywa, że się świętych kolekcjonuje – sam mam szufladę pełną obrazków, których żal się pozbyć, a czasem to nawet nie wiem, czy wolno, bo jak z relikwią, to chyba nie. Można też odnieść wrażenie, że niektórzy mają większe od innych chody u Pana Boga, skoro modlitwy przez ich wstawiennictwo mają „specjalną moc”.

Wielu żyło niedawnym ogłoszeniem daty kanonizacji kard. Johna Henry’ego Newmana – byłego anglikanina i nowatorskiego teologa. Sądząc po liczbie pozycji wydawniczych, a zwłaszcza memów, pewnie jeszcze większą grupę ucieszyła informacja o prostej drodze do beatyfikacji radiowo-telewizyjnego ewangelizatora Ameryki abp. Fultona Sheena. Procesy kanonizacyjne trochę przypominają giełdę i źle by było, gdyby w natłoku dobrych wiadomości ta akurat nie wybrzmiała, zwłaszcza że...

14270

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]