Reklama

Ładowanie...

Krzyk prawdy

16.03.2013
Czyta się kilka minut
Do księży, zakonników i wiernych Archidiecezji
P

Powoli przyzwyczajamy się do obrazów ciemnej strony współczesnego społeczeństwa, serwowanych nam z rodzajem perwersyjnego zadowolenia przez środki masowego przekazu; przywykliśmy też do tego, że stykamy się z nimi bezpośrednio w naszym otoczeniu i odczuwamy na własnej skórze.
Na ulicy, w naszej dzielnicy, domu oraz w naszym wnętrzu rozgrywa się dramat. Stykamy się z przemocą, która zabija, niszczy rodziny, wznieca wojny i konflikty we wszystkich krajach świata. Mamy do czynienia z zazdrością, nienawiścią, oszczerstwami oraz nieczystością. Dotyka nas cierpienie niewinnych i pragnących pokoju ludzi; bliżej – niż nam się wydaje – dochodzi do łamania praw człowieka i bezbronnych narodów; naszą codziennością są rządy imperium pieniądza i związanych z nim demonów takich jak narkotyki, korupcja, handel ludźmi – w tym dziećmi – oraz zubożenia materialnego i moralnego. Z symfonią tą...

2941

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]