Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

09.05.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • W przemówieniu przed niedzielną modlitwą “Regina Caeli" Jan Paweł II pozdrowił narody przyjęte do UE (2 maja). “Tylko Europa, która nie usunie, lecz odkryje na nowo swe chrześcijańskie korzenie, może stanąć na wysokości wielkich wyzwań trzeciego tysiąclecia: pokoju, dialogu między kulturami i religiami, ochronie stworzenia" - przypomniał Papież, zawierzając kontynent Bożej Opatrzności.
  • W niedzielę, podczas dnia modlitw o powołania kapłańskie Papież wyświęcił 26 kapłanów. Wśród nich znalazło się 17 Włochów i 9 cudzoziemców, w tym jeden Polak: Paweł Jagiełło. Pozostali pochodzą z Gwinei Równikowej, Hiszpanii, Indii, Madagaskaru, Meksyku, Panamy, Paragwaju i Węgier. “Zostajecie kapłanami w epoce, gdy nawet tu, w Rzymie, silne tendencje kulturowe zdają się sprawiać, że zapomina się o Bogu, przede wszystkim wśród młodzieży i w rodzinach" - powiedział Jan Paweł...
7611

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]