Reklama

Ładowanie...

Kraków bez Pendereckich?

20.07.2003
Czyta się kilka minut
Podczas ostatnich strajków we Francji do skutku doszła tam tylko jedna impreza kulturalna: festiwal muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Colmar (Alzacja). Wydawałoby się więc, że nic nie jest w stanie przeszkodzić Mistrzowi w świętowaniu jubileuszy. A jednak.
K

Kilka zdań przypomnienia: Festiwal Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, zorganizowany w 70. rocznicę urodzin i 50-lecie pracy artystycznej, początkowo miał trwać od 17 do 30 września (w tym samym czasie, co „Warszawska Jesień”); w ostatniej wersji program skrócono o kilka dni (do 26 września). Dziś wiadomo, że festiwal nie odbędzie się w ogóle. Co się stało? Sprawy nie wyjaśniły dwie konferencje prasowe: Elżbiety Pendereckiej oraz Agnieszki Gilarskiej (dyrektor Biura Kraków 2000, organizatora zarówno Festiwalu Pendereckiego, jak i Festiwalu Beethovenowskiego, którego Elżbieta Penderecka jest pomysłodawczynią i dyrektorem artystycznym). Wygląda na to, że istnieją dwie prawdy, a kwoty i liczby interpretowane są według własnego punktu widzenia. Problemem nie jest jednak to, komu wierzyć, ale co zrobić z i tak już rozlanym mlekiem. 

Kilka rzeczy wiemy na pewno. 2 czerwca prezydent...

5295

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]