Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

15.04.2022
Czyta się kilka minut
12-18 kwietnia
G

GRUBO

Najlepszym podsumowaniem farsy związanej z pracami tzw. podkomisji smoleńskiej wydaje się fakt, że zamieszczony w sieci i otwarty dla wszystkich raport końcowy z jej prac zawierał drastyczne zdjęcia szczątków ofiar katastrofy (nazywanej tam zamachem).

CIENKO

„To, że nasi przeciwnicy z tamtych czasów, dzisiaj dość cienko piszczący, sprzeciwiają się temu, co zostało w raporcie powiedziane, jest oczywiste” – powiedział Jarosław Kaczyński. Wygląda więc na to, że niezależnie od dochodzenia wszczętego przez kontrwywiad w związku z dołączonymi doń zdjęciami Antoniemu Macierewiczowi nic nie grozi. Bać się ma za to Donald Tusk: prezes PiS uważa, że sprawa odpowiedzialności „w sensie procesowym, karnym dla bardzo wielu ludzi w Polsce jest jak najbardziej aktualna”.

DZIŚ

Komornik, działający na zlecenie władz Warszawy, zajął należący do Rosji kompleks budynków po radzieckich dyplomatach. „Szpiegowo”, jak nazywa się je w stolicy, ma zostać oddane uchodźcom z Ukrainy.

JUTRO

Sejm – głosami PiS i kilku posłów Konfederacji – odrzucił poprawkę Senatu do tzw. ustawy sankcyjnej o zakazie importu gazu z Rosji, rząd nadal deklaruje jednak zamiar uniezależnienia się od rosyjskich surowców do końca roku.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]