Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

05.11.2018
Czyta się kilka minut
30 X – 5 XI
GRZEGORZ SKOWRONEK / AG
S

SETKA

Bezczelnymi kalumniami są opinie, że polskie władze nie mają pomysłu na stulecie niepodległości. Np. na wieży klasztoru jasnogórskiego komandosi z jednostki w Lublińcu zawiesili stumetrową flagę Polski – dar prezydenta RP. Białoczerwoną – czytamy w relacji z wydarzenia – przyniosły dzieci przy wtórze orkiestry dętej z Mykanowa.

KAPITANOWIE

Orkiestry zabrakło na spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego z o. Tadeuszem Rydzykiem, choć byli na nim, w roli kompanionów ojca dyrektora, biskup Pacyfik Dydycz i kapitan żeglugi wielkiej Mirosław Sielatycki (prezesowi PiS towarzyszyli szefowie MON i MSW). Informatorzy wp.pl twierdzą, że rozmowa nie przyniosła przełomu i stosunki między duchowymi przywódcami prawej części Polski pozostają napięte.

CIAŁA

Napięty pozostawał też, podczas warszawskiej rozmowy z Angelą Merkel, Mateusz Morawiecki. Ekspert od mowy ciała Maurycy Seweryn wyjaśnia „Rzeczpospolitej”, że choć pani kanclerz starała się „delikatnie skierować górną część ciała w stronę pana premiera”, co demonstrowało pozytywne nastawienie, to premier usztywniał ramiona, robił tzw. gest piłkarski, trzymał dłonie na wysokości bioder, a nogi lekko wycofywał pod krzesło: „chciał dobrze, ale wyszło słabo”.

WSPARCIE

Chciał dobrze także Andrzej Duda, który na finiszu kampanii wyborczej w Nowym Sączu wsparł kandydatkę PiS Iwonę Mularczyk, pojawiając się wraz z nią na miejscowym cmentarzu. I tutaj jednak wyszło słabo – nie tylko ze względu na fakt, że większość polityków 1 listopada usunęła się w cień, ale ze względu na przegraną Mularczyk z Lubomirem Handzlem.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]