Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

11.02.2019
Czyta się kilka minut
4 – 10 lutego
S

Spotkania z ofiarami

Zgodnie z poleceniem komisji przygotowującej spotkanie papieża z przewodniczącymi episkopatów w sprawie kryzysu pedofilskiego, abp Stanisław Gądecki spotkał się z ofiarami. Na razie z zaproszenia skorzystało 28 osób, ale spotkania mają odbywać się także po watykańskim szczycie. „Ból i cierpienie osób pokrzywdzonych wymagają od wszystkich – od biskupów i przełożonych zakonnych, od duchownych i świeckich – bezwarunkowego zaangażowania w proces zgłaszania, wysłuchiwania, naprawy i zapobiegania tego rodzaju przestępstwom” – to wniosek wyciągnięty przez przewodniczącego KEP z dotychczasowych spotkań.

Nagroda im. ks. Musiała

Abp Henryk Muszyński i Adam Bartosz zostali tegorocznymi laureatami Nagrody im. Księdza Stanisława Musiała, przyznawanej osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. Teolog, biblista, prymas senior został odznaczony za twórczość, muzealnik i prezes Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie zaś – za działalność społeczną.

Najstarsza zakonnica świata

115. urodziny obchodziła 11 lutego s. André Randon. Urodzona w Alès na południu Francji, Lucille Randon (André to imię zakonne) wstąpiła do szarytek dopiero jako 40-latka. Obecnie mieszka w domu seniora w Tulonie i martwi ją fakt, że „ludzie nie potrafią żyć w zgodzie”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]