Reklama

Koronawirus w Indiach

Koronawirus w Indiach

13.07.2020
Czyta się kilka minut
RUPAK DE CHOWDHURI / REUTERS / FORUM
D

Do 855 tysięcy wzrosła liczba wykrytych przypadków COVID-19 w Indiach. To trzeci – po USA i Brazylii – kraj najbardziej dotknięty pandemią. Zachorował m.in. legendarny 77-letni bollywoodzki aktor Amitabh Bachchan, który 12 lipca trafił do szpitala z łagodnymi – jak poinformowała rodzina – objawami. Lekarze podkreślają, że skala epidemii w Indiach jest praktycznie niemożliwa do dokładniejszego ustalenia. Obecnie wykonuje się ok. 200 tys. testów na dobę, podczas gdy jeszcze w marcu ich liczba nie przekraczała tysiąca dziennie – w kraju liczącym blisko 1,4 mld mieszkańców. Z oficjalnych danych wynika również, że najmniej zakażeń wykryto w najgęściej zaludnionych regionach Indii. ©℗


CZYTAJ WIĘCEJ: AKTUALIZOWANY SERWIS SPECJALNY O KORONAWIRUSIE I COVID-19 >>>

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]