Reklama

Korekta naszych ścieżek

Korekta naszych ścieżek

28.01.2017
Czyta się kilka minut
Dobiega końca okres Bożego Narodzenia, który u nas tradycyjnie przedłużamy do 2 lutego.
R

Refrenem, który zapewne najczęściej w tym okresie słyszymy, sami wypowiadamy czy wyśpiewujemy, jest zdanie zaczerpnięte z Prologu Ewangelii według św. Jana: „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami, i widzieliśmy Jego chwałę – chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca” (J 1, 14).

Słowo staje się widzialne – nie tylko słyszalne! „Pójdźmy aż do Betlejem, i (dosł.) zobaczymy Słowo, które się stało, co Pan nam ukazał” – mówią w noc Bożego Narodzenia Pasterze (zob. Łk 2, 15). A kiedy wracają do swoich z Betlejem, opowiadają wszystko, co słyszeli i co widzieli (Łk 2, 20).

Widzieliśmy Jego chwałę. Co widzieliśmy?

Co widzieli pasterze, którym Aniołowie zwiastowali chwałę Boga objawiającą się w Betlejem? (Łk 2, 14). Co my w tym czasie bożonarodzeniowym widzimy wraz z nimi?

Widzimy Niemowlę złożone w żłobie – w stajni – „bo nie było dla Niego miejsca w...

3474

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dziękuję...

Dziękuję...

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]