Reklama

Klub kary śmierci

Klub kary śmierci

20.08.2018
Czyta się kilka minut
Zmiana kościelnego nauczania na temat kary śmierci, wprowadzona do Katechizmu na polecenie papieża Franciszka, wciąż wzbudza gwałtowne reakcje.
1

15 sierpnia na jednym z najważniejszych konserwatywnych amerykańskich portali katolickich, FirstThings.com, ukazał się list otwarty do kardynałów podpisany przez 45 osób, w większości profesorów katolickich uczelni. Autorzy uznają ostatnie zmiany za sprzeczne z nauczaniem Biblii oraz tradycją Kościoła i apelują, by kardynałowie wpłynęli na papieża, aby zakończył – jak to określają – „ciężki skandal”.

Sposób wprowadzenia zmiany w Katechizmie i reakcje na nią pokazują, że w Kościele coraz trudniej o dialog. Franciszek – inaczej niż w przypadku komunii dla rozwodników – nauczanie o karze śmierci zmienił bez szerszych konsultacji, wbrew własnym deklaracjom o właściwym sposobie funkcjonowania Kościoła. Z drugiej strony głosy przeciwników reform pokazują, że trudno się z nimi rozmawia – oni „wiedzą”, jaka jest prawda, a kto myśli inaczej, ten heretyk. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Teolog i filozof, publicysta, bloger, redaktor działu „Wiara”. Doktor habilitowany, adiunkt w Katedrze Filozofii Boga i Religii w Akademii Ignatianum w Krakowie. Członek Krakowskiej Grupy...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

do kary smierci nie trzeba zadnych KONSULTACJI- Jest tylko Milosc Milosierna.

do kary smierci nie trzeba zadnych KONSULTACJI- Jest tylko Milosc Milosierna.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]