Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Klub kary śmierci

Klub kary śmierci

20.08.2018
Czyta się kilka minut
Zmiana kościelnego nauczania na temat kary śmierci, wprowadzona do Katechizmu na polecenie papieża Franciszka, wciąż wzbudza gwałtowne reakcje.
1

15 sierpnia na jednym z najważniejszych konserwatywnych amerykańskich portali katolickich, FirstThings.com, ukazał się list otwarty do kardynałów podpisany przez 45 osób, w większości profesorów katolickich uczelni. Autorzy uznają ostatnie zmiany za sprzeczne z nauczaniem Biblii oraz tradycją Kościoła i apelują, by kardynałowie wpłynęli na papieża, aby zakończył – jak to określają – „ciężki skandal”.

Sposób wprowadzenia zmiany w Katechizmie i reakcje na nią pokazują, że w Kościele coraz trudniej o dialog. Franciszek – inaczej niż w przypadku komunii dla rozwodników – nauczanie o karze śmierci zmienił bez szerszych konsultacji, wbrew własnym deklaracjom o właściwym sposobie funkcjonowania Kościoła. Z drugiej strony głosy przeciwników reform pokazują, że trudno się z nimi rozmawia – oni „wiedzą”, jaka jest prawda, a kto myśli inaczej, ten heretyk. ©℗

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Teolog i filozof, publicysta, bloger, redaktor działu „Wiara”. Doktor habilitowany, adiunkt w Katedrze Filozofii Boga i Religii w Akademii Ignatianum w Krakowie. Członek Krakowskiej Grupy...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

do kary smierci nie trzeba zadnych KONSULTACJI- Jest tylko Milosc Milosierna.

do kary smierci nie trzeba zadnych KONSULTACJI- Jest tylko Milosc Milosierna.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]