Reklama

Ładowanie...

Klerycy mają głos

07.11.2004
Czyta się kilka minut
Wśród mnóstwa tytułów polskiej prasy katolickiej, warto dostrzec pisma redagowane przez kleryków. Na podstawie ich lektury można się bowiem pokusić o diagnozę pokolenia, które za kilka lat trafi do duszpasterstwa, a za kilkanaście - przejmie stery w polskim Kościele.
Z

Za przykład niech posłużą “Itinerarium", wydawane w seminarium lubelskim, oraz “FBI", czyli Franciszkański Biuletyn Informacyjny, redagowany w Krakowie.

W przypadku “Itinerarium" można dostrzec, jak duży wpływ na tamtejszych alumnów ma postać ich biskupa oraz środowisko Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W kwartalniku wiele pisze się o kulturze, sztuce, duchowości i teologii. Jeden z działów pierwszego w tym roku numeru poświęcono męce Jezusa: znalazła się w nim dyskusja wokół filmu “Pasja", analiza “Jak umierał Chrystus" oraz artykuł dotyczący musicalu “Jesus Christ Superstar". W dziale recenzji można poczytać o płytach gwiazd z MTV - Nelly Furtado i Stacie Orrico. Recenzję zamyka konstatacja, że jeżeli ktokolwiek wątpił, iż “muzyka popularna może być nośnikiem wartości uniwersalnych i przyczyniać się do duchowego wzrostu człowieka, to niech otrząśnie...

4094

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]