Reklama

Kłamca, łajdak i klipy z internetu

17.05.2011
Czyta się kilka minut
Studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego szukają nowych autorytetów. I są z tego dumni. Chyba dlatego sami opublikowali w sieci nagrania ze spotkania z reżyserem Grzegorzem Braunem.
Grzegorz Braun podczas wykładu na KUL / YouTube
B

Braun postanowił 11 kwietnia w auli uniwersytetu, podczas pokazu swojego filmu o eugenice, podzielić się z widownią przemyśleniami na temat zmarłego dwa miesiące wcześniej abp. Józefa Życińskiego, nota bene Wielkiego Kanclerza, wykładowcy i kierownika jednej z katedr KUL.

"Jako uczestnik życia publicznego w Polsce był kłamcą i łajdakiem" - powiedział Braun. "Osobnik" ów, według reżysera "podający się za biskupa", miał się przyczyniać "do szerzenia zamętu wśród bliźnich i rodaków", ponadto "łajdactwem było perfidne oszukiwanie opinii publicznej w sprawach lustracyjnych" i występowanie ze "z pozoru obojętnymi tekstami" na łamach "antypolskich, antykatolickich gazet". To przez abp. Życińskiego trudniej było "wyrozumieć się, kto jest kim", nie ulega też wątpliwości, że "w ostatnich 20 latach swojego uczestnictwa w życiu publicznym opowiedział się po stronie...

3232

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]