Reklama

Kłamca, łajdak i klipy z internetu

Kłamca, łajdak i klipy z internetu

17.05.2011
Czyta się kilka minut
Studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego szukają nowych autorytetów. I są z tego dumni. Chyba dlatego sami opublikowali w sieci nagrania ze spotkania z reżyserem Grzegorzem Braunem.
Grzegorz Braun podczas wykładu na KUL / YouTube
B

Braun postanowił 11 kwietnia w auli uniwersytetu, podczas pokazu swojego filmu o eugenice, podzielić się z widownią przemyśleniami na temat zmarłego dwa miesiące wcześniej abp. Józefa Życińskiego, nota bene Wielkiego Kanclerza, wykładowcy i kierownika jednej z katedr KUL.

"Jako uczestnik życia publicznego w Polsce był kłamcą i łajdakiem" - powiedział Braun. "Osobnik" ów, według reżysera "podający się za biskupa", miał się przyczyniać "do szerzenia zamętu wśród bliźnich i rodaków", ponadto "łajdactwem było perfidne oszukiwanie opinii publicznej w sprawach lustracyjnych" i występowanie ze "z pozoru obojętnymi tekstami" na łamach "antypolskich, antykatolickich gazet". To przez abp. Życińskiego trudniej było "wyrozumieć się, kto jest kim", nie ulega też wątpliwości, że "w ostatnich 20 latach swojego uczestnictwa w życiu publicznym opowiedział się po stronie...

3232

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]