Reklama

Kiedyś wszyscy chodzili do Sine’s

Kiedyś wszyscy chodzili do Sine’s

z Quakertown (Pensylwania, USA)
16.09.2019
Czyta się kilka minut
Tak przynajmniej twierdzi Becky. Nawet jeśli przesadza, to prawdą jest, że miał tu kto przychodzić. Centrum miasta tętniło życiem.
Bar i sklep Sine’s 5 and 10 Cents w Quakertown, Pensylwania, sierpień 2019 r. JAN SMOLEŃSKI
B

Becky przygląda się rzędowi kilkudziesięciu wiszących na haczykach kubków.

– Który z nich należy do Nancy Cygan? – pyta. – Chciałabym jej zostawić wiadomość.

Krzątająca się za ladą Linda bez zawahania zdejmuje jedno z naczyń i podaje Becky.

Chwilę wcześniej żartobliwie zrugała Richarda, który strącił za ladę plastikowy kubek. Linda może sobie pozwolić na takie połajanki, bo Richard – podobnie jak Nancy Cygan (jej nazwisko wymawia się „Sajgan”) – to stali klienci. A Linda, z kilkoma dekadami pracy w Sine’s na karku, zna dobrze ich wszystkich.

Prawda jest taka, że inni coraz rzadziej przychodzą.

Dwa centy za sztukę

Sine’s 5 and 10 Cents Store – zwany Sine’s 5 and 10 (five and dime; dime od potocznej nazwy dziesięciocentówki) lub po prostu Sine’s – to rodzinny sklep z mydłem i powidłem w kilkutysięcznym miasteczku Quakertown w...

14555

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]