Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Kapłaństwo nie dla homoseksualistów

Kapłaństwo nie dla homoseksualistów

04.12.2005
Czyta się kilka minut
Kościół nie może przyjmować do seminariów ani dopuszczać do święceń kapłańskich mężczyzn, którzy są aktywnymi homoseksualistami, mają głęboko osadzone skłonności homoseksualne lub wspierają tzw. kulturę gejowską - stwierdziła Kongregacja Wychowania Katolickiego.
W

Wprawdzie w chwili oddawania tego numeru “Tygodnika" do druku dokument nie został jeszcze oficjalnie opublikowany (zapewne ukaże się w ostatnich dniach listopada), ale w mediach już wrze. Burzę wywołała agencja informacyjna ADISTA, która - sobie tylko znanymi kanałami - zdobyła jego włoski tekst. 22 listopada umieściła go w internecie, błyskawicznie też ukazały się (nieoficjalne) przekłady, a w ślad za nimi - pierwsze gorące komentarze. Wprawdzie rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej nie potwierdził ani nie zaprzeczył autentyczności tekstu, potwierdziły ją jednak źródła watykańskie.

Sześciostronicowa “Instrukcja o kryteriach rozpoznawania powołania w odniesieniu do osób ze skłonnościami homoseksualnymi w kontekście ich przyjęcia do seminarium i dopuszczenia do święceń kapłańskich" nosi datę 4 listopada 2005 r. Benedykt XVI zaaprobował dokument 31 sierpnia i...

7238

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]