Reklama

Ładowanie...

Johnny Depp i Amber Heard. Wiwisekcja

23.05.2022
Czyta się kilka minut
W trwającej od kilku tygodni bezlitosnej wiwisekcji, jakiej, w asyście prawników i psychologów, na oczach milionów ludzi dokonują na własnych życiorysach byli małżonkowie, jest coś jakościowo różnego od wszystkiego, czego świadkami byliśmy wcześniej.
Proces Johnny'ego Deppa przeciwko Amber Heard. Fot. JIM WATSON/AFP/East News
N

Niezależnie od tego, jaka jest prawda, niezależnie od tego, jaki ostatecznie zapadnie wyrok – transmitowany na cały świat i przez cały świat z zapartym tchem oglądany (o czym świadczą rekordowe liczby odsłon na YouTubie) proces sądowy o zniesławienie, jaki Johnny Depp wytoczył Amber Heard, jest bez wątpienia wydarzeniem przełomowym. Trudno tylko stwierdzić – przynajmniej na razie – w jakiej dokładnie sferze ten przełom zachodzi. Medialnej? Psychologicznej? A może jeszcze innej?

Z jednej strony, wydawać by się mogło, że nie ma już na tym świecie niczego, co nie zostałoby pokazane i spieniężone. Żadnej niewywleczonej na światło dzienne tajemnicy, żadnej nierozebranej na cząstki elementarne intymności. Najpierw tabloidy, później programy typu reality shows, wreszcie powszechna dostępność smartfonów oraz cyfrowa infrastruktura informacyjna sprawiły, że – zarówno w...

5035

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]