Reklama

Jeden dzień

Jeden dzień

16.02.2010
Czyta się kilka minut
Czasem coś się niby wie, coś się przypuszcza, coś się zakłada - ale do pewności jest bardzo daleko.
D

Dnia 28 stycznia 2010 r. około godziny jedenastej rano premier złożył oświadczenie, że nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich. I zaczęło się. Nie chodzi mi o dyskusje w mediach, polowanie na komentatorów i improwizowane ankiety, bo media robią to przy wielu innych okazjach. Chodzi mi o reakcje zwykłych ludzi. O rozmowy w tramwajach, u fryzjera, w sklepach spożywczych, przy kiosku z gazetami. O wypełnione tym tematem telefony lokalne, międzymiastowe, komórki. O to, co mówił chłopak odgarniający śnieg, taksówkarz, listonosz, który przyniósł list polecony. O to, jak mówili. Z przejęciem, niepokojem, żalem, z uznaniem, z satysfakcją, aprobatą, podziwem.

I właśnie ten jeden dzień uzmysłowił mi, jak ważne miejsce zajął już Donald Tusk w myśleniu Polaków.

Odcinki

Mam teraz dobre poranki. W każdym z nich...

2513

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]