Reklama

Jakie miejsce zajął Jezus?

Jakie miejsce zajął Jezus?

29.08.2004
Czyta się kilka minut
Jechałem pociągiem. Było gorąco. Miałem na sobie T-shirt, szorty i sandały. Czytałem. Kilka nieznanych mi osób rozmawiało w przedziale o upale, o olimpiadzie, o Kościele. Panie, co to za tałatajstwo. Kleryk-pedofil tyle zgromadził w komputerze pornografii, że aż Papież całe seminarium musiał zamknąć. A prałat bursztynowy lepszy? Nawet jak nie molestował, to rozpijał i na narkotyki dawał! Sam mercedesem jeździ, a kierowcą jest ochroniarz.
-

---ramka 337412|prawo|1---“Może to i lepiej, bo komandos przynajmniej wypadku po pijaku nie spowoduje, jak ten biskup". “Potem biskupi autorytetu nie mają, Rydzyk robi, co chce i nikt mu nie podskoczy". Odezwać się? Coś wytłumaczyć? Nie będę przecież zaprzeczał. Rozmowa toczyła się dalej. “Ja do Kościoła nie chodzę. Tam niby wielcy wierzący, a jak potrzebowałem pomocy, to żaden z nich mi nie pomógł". “Mój szef w gabinecie krzyż na ścianie powiesił, a potem ludzi z roboty wywalał". “A u mnie taka jedna, co w każdą niedzielę do kościoła lata, to cudzego narzeczonego odbiła".

Próbowałem się wgłębić w wydruk tekstu Jasia Grzegorczyka o błogosławionym Michale Czartoryskim. “Św. Franciszek Salezy w swej Filotei pisze, że często powiadamy, iż jesteśmy nicością, samą nędzą i śmieciami świata, lecz bardzo byśmy się gniewali, gdyby ktoś chwycił nas za słowo i ogłosił...

2844

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]