Reklama

Jak z ulgą zdjąć spodnie na scenie

Jak z ulgą zdjąć spodnie na scenie

27.01.2020
Czyta się kilka minut
Zmarły właśnie Terry Jones zdążył się wcielić w niemal wszystkie kluczowe byty brytyjskiej tożsamości. To, że brexit nastąpi kilkanaście dni po jego pogrzebie, nie może doprawdy być dziełem przypadku.
„Monty Python i Święty Graal”, 1975 r. YOUTUBE
B

Bycie Nagim Organistą łączył z funkcją Biskupa Detektywa, który z pastorałem w ręku i w mitrze na głowie ściga przestępców. Zanim we francuskiej restauracji rozerwało go na strzępy po spożyciu miętowego wafelka, zdołał jeszcze urodzić kandydata na mesjasza, jako Karol Marks niemal wygrał komplet mebli w teleturnieju sportowym dla ideologów ustrojów totalitarnych i liznął języków obcych dzięki rozmówkom, w których węgierskie zdanie „Czy może mi pan wskazać drogę na dworzec?” przetłumaczono na angielskie „Proszę, popieść mój tyłeczek”.

Pokazywał się publicznie jako dystyngowana dama i stateczny dżentelmenem w meloniku, choć na czele gangu staruszek zdarzało mu się także napadać bezbronnych młodych mężczyzn. Raz wziął nawet udział w supertajnym teście Najzabawniejszego Żartu Świata, którego alianci użyli potem przeciwko Niemcom w Ardenach. Przykuty do ściany lochu nauczył się...

8204

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]