Reklama

Jak owce między wilki

Jak owce między wilki

16.03.2010
Czyta się kilka minut
W 2009 r. w 16 krajach na czterech kontynentach zginęło 37 osób zaangażowanych w działalność duszpasterską: 30 księży diecezjalnych i zakonnych, 2 seminarzystów, 2 siostry zakonne i 3 świeckich.
O

Ogłaszając pod koniec roku wykaz zamordowanych ludzi Kościoła, watykańska agencja misyjna FIDES zwróciła uwagę, że tegoroczna liczba jest najwyższa od 10 lat. Kto odnajdzie tę lakoniczną informację w KAI, będzie mógł ją uzupełnić w materiałach na stronach FIDES lekturą zwięzłych informacji o każdej z tych 37 osób. Tu mamy cyfry, tam 37 historii życia konkretnych ludzi, którzy swoje zaangażowanie przypłacili śmiercią.

Przy okazji agencja FIDES przypomniała, że w latach 1980-89 na świecie zginęło łącznie 115 misjonarzy - mężczyzn i kobiet. Liczba ta jest prawdopodobnie wyższa, gdyż dokładnych badań i statystyk nie prowadzono. W następnej dekadzie (1990-2000) zginęło do 604 misjonarzy; na wzrost liczby zabitych złożyło się szereg czynników, przede wszystkim wojna domowa w Rwandzie, gdzie w pierwszym półroczu 1994 roku zginęło co najmniej 248 duchownych i sióstr...

3742

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]