Reklama

Jak doszło do katastrofy smoleńskiej? – teksty z archiwum

Jak doszło do katastrofy smoleńskiej? – teksty z archiwum

22.02.2017
Czyta się kilka minut
Czytaj nagrodzone Grand Pressem artykuły Michała Majewskiego i Pawła Reszki w archiwum „Tygodnika Powszechnego” z tekstami od od 2003 roku.
19 maja 2010 roku MAK dokonało dochodzenie, włączając zdjęcia lotnicze, geodezyjne prace, wyznaczenie dokładnej trajektorii lotu i czasu katastrofy Nr101, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 r. Na zdjęciu: części TU-154 przechowywane na strzeżonym placu Fot. LASKI DIFFUSION/EAST NEWS
D

Dziesiątego kwietnia 2010 roku samolot z prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim i 95 osobami piastującymi najważniejsze stanowiska w państwie rozbił się pod Smoleńskiem w Rosji. Katastrofa wywołała spór polityczny, który wciąż dzieli Polaków.

Dziennikarze Michał Majewski i Paweł Reszka pilnie śledzili każdą informację dotyczącą przyczyn katastrofy. Za cykl artykułów poświęconych tragedii zostali w 2010 roku nagrodzeni Grand Pressem.

1 lutego 2017 r. „Tygodnik Powszechny” otworzył archiwum swoich tekstów od 2003 roku. To prawie 40 tysięcy zawsze aktualnych, zawsze unikalnych artykułów. Wśród nich są nagrodzone artykuły śledcze Michała Majewskiego i Pawła Reszki, które można znaleźć pod tym adresem.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]