Reklama

Izrael ustąpił Polsce

Izrael ustąpił Polsce

02.07.2018
Czyta się kilka minut
Premier Netanjahu dał Polsce w zamian prawdziwy skarb: uznanie dla polskiej narracji o II wojnie światowej – komentują izraelskie media.
W

Wywalczyliśmy prawdę i spełniliśmy nasz obowiązek obrony historycznej prawdy o Zagładzie” – napisał na Facebooku premier Benjamin Netanjahu, ogłaszając zwycięstwo w sprawie ustawy o IPN (zwanej w Izraelu „prawem o Szoah”). Swój wpis opatrzył filmikiem z fragmentami środowego przemówienia i dramatyczną muzyką, co ciekawe – z pominięciem odczytanej wspólnej deklaracji premierów Polski i Izraela.

To, czego zabrakło w filmiku Netanjahu (i czego premier najwyraźniej się zawstydził), nie uszło uwadze izraelskiej prasy. Dziennik „Jediot Ahronot” komentuje, że zmiana tego prawa w Polsce jest oczywiście dużym osiągnięciem, ale deklarację obu premierów uznać już należy za skandal. Próbuje ona ustalić jednolitą wersję historii z jednego z najciemniejszych okresów w dziejach ludzkości, szczególnie narodów żydowskiego i polskiego. „Z historycznej perspektywy jest niemądrą próbą obniżenia...

3956

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Ograli żydów na sto dwa :D I to na ich własne życzenie. Gdyby nie hucpa ambasador w czasie uroczystości rocznicowych, co wywołało całe zamieszanie, to Polska mogłaby sobie ścigać oszczerców do końca świata, a teraz może skutecznie skarżyć każdego za antypolonizm. Dziękujemy panie Premierze Netanjahu za prawdziwą narrację o holokauście na polskim Narodzie,niezależnie od wyznania Polaków.

https://www.youtube.com/watch?v=rojsk2n01kU

Bezdyskusyjnym sukcesem jest doprowadzenie do przyjęcia wspólnego izraelsko-polskiego stanowiska w sprawie holokaustu, o czym dowie się dziś świat :) http://niezalezna.pl/229860-caly-swiat-sie-o-tym-dowie-deklaracja-premierow-polski-i-izraela-w-najwiekszych-mediach

W tym kierunku idziemy co mnie bardzo cieszy. Żydzi chyba już nie patrzą na nas jak na gojów-nieudaczników. Wcześniej Jan Paweł II wzbudził wśród Żydów sporo sympatii do Polski. Obecnie Żydzi dostrzegają to, że Polska staje się coraz bardziej nowoczesnym i otwartym krajem. Wielu Polaków modli się o pokój i przyjaźń pomiędzy naszymi narodami.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]