Reklama

Ingres profesora Swieżawskiego

Ingres profesora Swieżawskiego

29.08.2004
Czyta się kilka minut
Profesor napisał kiedyś w liście do Papieża: Kocham Kościół, ale coraz bardziej staję się antyklerykałem. Mnie, jako biskupa, to nie obraża.
Biskup Wiesław Mering
M

MAREK ZAJĄC: - Ksiądz Biskup jest jednym z uczniów zmarłego w maju prof. Stefana Swieżawskiego. Pamięta Ksiądz Biskup ostatnią z nim rozmowę?

BISKUP WIESŁAW MERING: - Odwiedziłem go w marcu, po obradach Episkopatu i opowiedziałem o ostatnim spotkaniu z Panią Profesorową. Była już bardzo chora, nie poznała mnie. Kiedy się nachyliłem, żeby ją uściskać i pobłogosławić, przewieszony na szyi pektorał przesunął się w kierunku jej twarzy. Kiedy zobaczyła krzyż, chwyciła go w dłonie i przycisnęła do ust. Na początku nie miałem dość siły, aby opowiedzieć o tym Profesorowi. Gdy już po śmierci pani Marii zdobyłem się na odwagę, wysłuchał opowieści przejęty tym drobnym, ale przecież wymownym znakiem jej wiary, miłości i zaufania do Chrystusa. W wydanym zaraz po śmierci Profesora “Alfabecie duchowym" znalazłem piękne zdanie, cytowane za św. Teresą z...

20154

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]