Reklama

Granice powołania

Granice powołania

08.01.2006
Czyta się kilka minut
Z badań nie wynika, że homoseksualizm księży jest w większości przypadków skutkiem celibatu. Nikt nie udowodnił również, że bezżenność implikuje pedofilię kapłanów.
W

Watykańska “Instrukcja o kryteriach rozpoznawania powołania w odniesieniu do osób ze skłonnościami homoseksualnymi w kontekście ich przyjęcia do seminarium i dopuszczenia do święceń kapłańskich" nie przeszła bez echa. Jak pisał na tych łamach Józef Majewski (“TP" nr 49/05): “jedni przyjęli ją ze zrozumieniem i wdzięcznością, inni skrytykowali, niektórzy okrzyknęli wręcz przejawem dyskryminacji. Charakterystyczne, że bez względu na ogólną ocenę w wielu komentarzach podkreśla się niejasność i brak precyzji języka". Jeden z biskupów w rozmowie z agencją CNS stwierdził, że dokument “mówi o ważnych sprawach, ale jest tak napisany, że może rodzić nieporozumienia". Dlatego - z miejsca, które nie wikła mnie ani w politykę kościelną, ani w walkę z nią, ale stwarza przestrzeń do refleksji merytorycznych - chciałbym jeszcze raz zanalizować “Instrukcję" w kontekście tych wątków, które...

13474

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]