Reklama

Gonienie kultury

06.05.2008
Czyta się kilka minut
Bartosz "Fisz" Waglewski: Gdy już ludzie obejrzą w "Big Brotherze" wszystko, co będzie do pokazania, sami z siebie zaczną szukać czegoś... ładniejszego. Rozmawiał Michał Kuźmiński
Fisz /fot. Dariusz Kulesza/Agencja Gazeta
M

Michał Kuźmiński: Co Pan ostatnio czytał?

Fisz: Ostatnio przeglądam sporo klasyki - może dlatego, że w liceum lektury odstraszyły mnie od czytania - tak język, jak i fakt, że czytało się z konieczności. Teraz wracam np. do Gombrowicza. Przeczytałem też ponownie "Mistrza i Małgorzatę". Poza tym miałem okazję przeczytać nową książkę Jurija Andruchowycza pt. "Tajemnica", która wyjdzie niedługo. Ostatnim ciekawym odkryciem jest dla mnie Haruki Murakami.

Rozmawia się jeszcze o książkach w towarzystwie?

Rozmawia się. Ostatnio był nawet dobry czas dla młodej twórczości. Mniejsza, czy były to dobre, czy złe książki, ale okazało się, że młodzi piszą. Widywałem te książki w domach, w których generalnie książek było niewiele. Może po prostu wypadało je mieć? Ale język tych książek - Masłowskiej, Nahacza - był nasz.

Zastanawiam się...

10893

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]