Reklama

Gonienie kultury

Gonienie kultury

06.05.2008
Czyta się kilka minut
Bartosz "Fisz" Waglewski: Gdy już ludzie obejrzą w "Big Brotherze" wszystko, co będzie do pokazania, sami z siebie zaczną szukać czegoś... ładniejszego. Rozmawiał Michał Kuźmiński
Fisz /fot. Dariusz Kulesza/Agencja Gazeta
M

Michał Kuźmiński: Co Pan ostatnio czytał?

Fisz: Ostatnio przeglądam sporo klasyki - może dlatego, że w liceum lektury odstraszyły mnie od czytania - tak język, jak i fakt, że czytało się z konieczności. Teraz wracam np. do Gombrowicza. Przeczytałem też ponownie "Mistrza i Małgorzatę". Poza tym miałem okazję przeczytać nową książkę Jurija Andruchowycza pt. "Tajemnica", która wyjdzie niedługo. Ostatnim ciekawym odkryciem jest dla mnie Haruki Murakami.

Rozmawia się jeszcze o książkach w towarzystwie?

Rozmawia się. Ostatnio był nawet dobry czas dla młodej twórczości. Mniejsza, czy były to dobre, czy złe książki, ale okazało się, że młodzi piszą. Widywałem te książki w domach, w których generalnie książek było niewiele. Może po prostu wypadało je mieć? Ale język tych książek - Masłowskiej, Nahacza - był nasz.

Zastanawiam się...

10893

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]