Reklama

Gombrowicz

Gombrowicz

12.01.2003
Czyta się kilka minut
T

Tygodnie poświąteczne to w dziedzinie wydawniczej sezon niemal martwy; dobra sposobność, by nadrobić zaniedbania. Jedno z nich dotyczy znakomitej serii gombrowiczianów, które ukazały się w minionych miesiącach w Wydawnictwie Literackim i towarzyszyły rozpoczęciu przez tę oficynę edycji krytycznej „Pism zebranych” autora „Ferdydurke”. Myślę o książkach Michała Głowińskiego („Gombrowicz i nadliteratura”), Jerzego Jarzębskiego („Podglądanie Gombrowicza”), Janusza Margańskiego („Gombrowicz - wieczny debiutant”) i Agnieszki Stawiar-skiej („Gombrowicz w przedwojennej Polsce”). Z tej serii zrecenzowaliśmy (piórem Janusza Margańskiego) jedynie „Podglądanie Gombrowicza”. Wrócić teraz wypada przede wszystkim do pierwszego tomu „Pism”.

Witold Gombrowicz: BAKAKAJ i INNE OPOWIADANIA - „Niniejsze wydanie stanowić ma pierwsze pełne i jednolite opracowanie wszystkich dostępnych dziś edytorom...

8562

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]