Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Geografia Episkopatu

Geografia Episkopatu

11.03.2009
Czyta się kilka minut
Bp Tadeusz Pieronek: Niby podział na Kościół łagiewnicki i toruński jest sztuczny, ale gdyby w takim określeniu nie było ziarna prawdy, to by się nie przyjęło. Rozmawiał Piotr Mucharski
P

Piotr Mucharski: Ksiądz Biskup emocjonował się tymi wyborami? 

Bp Tadeusz Pieronek: Nie twierdzę, że byłem obojętny, ale specjalnie mnie to nie brało. Ostatecznie każdy z biskupów jakoś o Kościół będzie dbał.

Moim zdaniem w grę wchodziło pięć nazwisk. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem było zachowanie status quo, czyli ponowny wybór abp. Michalika, ale poza tym byli jeszcze abp Głódź, który miał na to wielki apetyt, kard. Dziwisz, który wielkiego apetytu nie miał, ale nie powiedziałby nie, a także abp Gądecki i abp Nycz. To ostatnie miało sens: w wieku około sześćdziesiątki, z Warszawy, prawie na pewno przyszły kardynał... Gądecki to z kolei bardzo zdolny człowiek, wielojęzyczny i uczony, a zarazem praktyczny na sposób poznaniaka.

Większym problemem niż osoba przewodniczącego jest zdominowanie Episkopatu przez zwolenników Radia Maryja. A to...

11954

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]