Reklama

Gender w Episkopacie

Gender w Episkopacie

27.01.2014
Czyta się kilka minut
Konferencja zapowiadała się obiecująco. W sali obrad polskich biskupów na temat, który roznamiętnia ostatnio umysły katolików, miała mówić prof. Fuszara, współtwórczyni pierwszych gender studies w Europie Środkowo-Wschodniej.
G

Gender oczami specjalistów” – głosił tytuł konferencji zorganizowanej 23 stycznia w gmachu Konferencji Episkopatu Polski. Jednak wśród prelegentów pięciogodzinnego panelu prof. Małgorzata Fuszara pozostała jedyną specjalistką z zakresu studiów nad płcią społeczno-kulturową. Oprócz niej na temat gender mówili: genetyk prof. Alina Midro, religioznawca ks. dr Leszek Woroniecki i prawnik dr hab. Aleksander Stępkowski oraz seksuolog prof. Lew Starowicz. Wszyscy oni, oprócz prof. Fuszary i prof. Starowicza, występowali już publicznie, wyrażając sprzeciw wobec gender.
Prof. Fuszara na zarzut, że gender studies próbują zatrzeć różnice płci, odpowiadała, że to dopiero women studies, a potem gender studies podniosły kwestie różnicy między kobietą a mężczyzną do poziomu jednej z najważniejszych teorii we współczesnej humanistyce. Te analizy umożliwiają obalanie...

4687

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]