Reklama

Galeria wad

Galeria wad

22.03.2011
Czyta się kilka minut
Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury wcale nie napisał książki o grzechu, jak mogą sugerować Czytelnikowi tytuł "Bramy grzechu", i okładka z płomieniami szalejącymi we wnętrzu domu.
T

To książka o człowieku i uniwersalnej kondycji ludzkiej. W kondycję tę wpisane są też wady. Zwłaszcza siedem wad głównych.

Bo Gianfranco Ravasi - od jesieni noszący kapelusz kardynalski - świadomie rezygnuje z języka religijnego. Nawet więcej, rezygnuje w refleksji z roli przewodniej Pisma Świętego, które w książce stanęło w równym szeregu z innymi kulturotwórczymi tekstami: od starożytności, przez nowożytność, po współczesność. A przecież polskim Czytelnikom kard. Ravasi jest już dobrze znany jako wybitny biblista i utalentowany przewodnik po świecie Pisma. Wydawnictwo Salwator opublikowało wcześniej m.in. jego imponujące pięciotomowe "Psalmy" czy krytyczne opracowania ksiąg Koheleta, Hioba i Pieśni nad Pieśniami, a także bardziej popularyzatorskie pozycje, pięknie ilustrowane wybranymi przez niego obrazami, jak "Twarze Biblii" czy "Piękno Biblii". Jednak "...

3619

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]