Reklama

Fundusze emerytalne wrogiem ludu

Fundusze emerytalne wrogiem ludu

17.08.2010
Czyta się kilka minut
Minister pracy Jolanta Fedak niczym Robespierre wznieca rewolucję, tyle że w polskim systemie emerytalnym. Na szafot posyła Otwarte Fundusze Emerytalne.
O

Obywatelom oddaje nie tylko wolność w podejmowaniu decyzji (sami mają wybrać, gdzie chcą być ubezpieczeni), ale niektórym z nich daje też władzę nad uzbieranymi na starość oszczędnościami. Rewolucja francuska skończyła się... powrotem króla. W wersji minister Fedak to ZUS będzie władcą. W rolę Dantona mimowolnie wcielił się szef doradców premiera Michał Boni. On też widzi potrzebę zmian w polskim systemie emerytalnym, bo ten dotychczasowy jest za mało efektywny, ale podobnie jak jego historyczny mentor, przynajmniej pod koniec życia - zamierza działać koncyliacyjnie. Minister Boni ostrzega przed skutkami radykalnych działań, brakiem porozumienia. Ostro krytykuje propozycje resortu pracy, który planuje, aby przez rok do OFE nie wpływały nasze składki, bo takie postępowanie podważa wiarygodność systemu. Systemu, który jest filarem bezpieczeństwa społecznego.

...

1827

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]