Reklama

Ładowanie...

Franciszek: rozkład dnia

17.06.2013
Czyta się kilka minut
J

Jeśli chodzi o posiłki, żadnych formalności. Siada, z kim popadnie. Wieczorem, kiedy obowiązuje samoobsługa, bierze tacę i nakłada na talerz, co jest do jedzenia.

Paolo Conti w „Corriere della Sera” (17 czerwca 2013 r.) jako pierwszy opisał życie papieża Franciszka w Domu św. Marty. Oto streszczenie jego relacji:
Papież zajmuje apartament nr 201 na drugim piętrze Domu św. Marty. Gmach, z inicjatywy Jana Pawła II, wzniesiono na terenie Watykanu przede wszystkim dla kardynałów zjeżdżających na konklawe. Na co dzień służy jako hotel dla duchownych oraz miejsce zamieszkania ok. 30 pracowników Stolicy Apostolskiej. Apartament zajmowany przez Głowę Kościoła katolickiego (1 miliard 214 milionów wiernych) składa się z saloniku (kilka foteli, oszklona biblioteczka, biurko, perski dywan, na ścianie prosty krucyfiks). Oświetlenie neonówkami. Dalej sypialnia, w niej...

2955

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]