Reklama

Franciszek: rozkład dnia

Franciszek: rozkład dnia

17.06.2013
Czyta się kilka minut
J

Jeśli chodzi o posiłki, żadnych formalności. Siada, z kim popadnie. Wieczorem, kiedy obowiązuje samoobsługa, bierze tacę i nakłada na talerz, co jest do jedzenia.

Paolo Conti w „Corriere della Sera” (17 czerwca 2013 r.) jako pierwszy opisał życie papieża Franciszka w Domu św. Marty. Oto streszczenie jego relacji:
Papież zajmuje apartament nr 201 na drugim piętrze Domu św. Marty. Gmach, z inicjatywy Jana Pawła II, wzniesiono na terenie Watykanu przede wszystkim dla kardynałów zjeżdżających na konklawe. Na co dzień służy jako hotel dla duchownych oraz miejsce zamieszkania ok. 30 pracowników Stolicy Apostolskiej. Apartament zajmowany przez Głowę Kościoła katolickiego (1 miliard 214 milionów wiernych) składa się z saloniku (kilka foteli, oszklona biblioteczka, biurko, perski dywan, na ścianie prosty krucyfiks). Oświetlenie neonówkami. Dalej sypialnia, w niej...

2955

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]