Reklama

Episkopat o Episkopacie

Episkopat o Episkopacie

27.11.2006
Czyta się kilka minut
338. zebranie plenarne Episkopatu w Częstochowie upłynęło w cieniu tragedii w kopalni "Halemba. Podczas krótkich obrad biskupi dyskutowali m.in. o zmianach w statucie Konferencji Episkopatu.
W

Wcześniej biskupi uczestniczyli w trzydniowych rekolekcjach, które wygłosił ks. prof. Marek Starowieyski. "Przeżyliśmy rekolekcje w wielkim skupieniu i refleksji nad samymi sobą, nad sytuacją Kościoła w świecie i Polsce, ale nasza refleksja sięgnęła także tych, którzy zginęli w kopalni. Modliliśmy się i nadal się modlimy w intencji poległych i ich rodzin" - powiedział bp Stanisław Wielgus.

Podczas obrad (23 listopada) bp Piotr Libera poinformował biskupów o rozpoczęciu prac przez Kościelną Komisję Historyczną ds. inwigilacji duchowieństwa w okresie PRL. Zachowało się kilkadziesiąt kilometrów esbeckich akt poświęconych Kościołowi, dlatego Komisja postanowiła zebrać zespół asystentów. Kandydatury spośród kompetentnych badaczy zatwierdzi Episkopat. Następne obrady Komisji zaplanowano na 12 grudnia.

Biskupi dyskutowali o nowelizacji przyjętego...

2840

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]