Reklama

Dzieci w sieci

Dzieci w sieci

13.04.2015
Czyta się kilka minut
Aż 65 proc. więcej niż rok wcześniej przypadków groźnych dla dzieci i młodzieży treści w internecie przeanalizował w 2014 r. działający w NASK zespół Dyżurnet.pl.
9

98 proc. zgłoszeń przesłali indywidualni użytkownicy. Najwięcej – ponad 80 proc. – dotyczyło materiałów związanych z wykorzystaniem seksualnym.
W 2014 r. spośród 11063 incydentów 1250 zakwalifikowano jako treść pornograficzną z udziałem dziecka, 1130 jako erotykę dziecięcą (dziecko w erotycznym kontekście, w bieliźnie lub półnagie – choć takie treści wskazują na intencje autora, nie są nielegalne), 189 zaś – jako nudyzm dziecięcy. Dyżurnet powiadamia odpowiednie służby i zabiega o zablokowanie takich treści.
Zespół zwraca uwagę na nieostrożność opiekunów, którzy publikując zdjęcia dzieci w internecie, nie dbają o ustawienia prywatności: wiele materiałów zaklasyfikowanych jako erotyka dziecięca stanowiły rodzinne zdjęcia skopiowane z sieci i umieszczane w erotycznym kontekście.
Zgłoszeń można dokonywać na stronie www.dyzurnet.pl, na e-mail dyzurnet@dyzurnet.pl bądź pod numerem 0 801 615 005.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]