Reklama

Ładowanie...

Dyrektywa Omnibus: korzyści, o których nie wiedzieliście

04.01.2023
Czyta się kilka minut
Na promocyjnego królika, którego handlowcy co jakiś czas wyjmują z kapelusza, dyrektywa Omnibus podziała z pewnością dyscyplinująco. Tylko czy na dłuższą metę będą z tego zadowoleni także klienci?
Fot. Piotr Molecki/East News
Z

Zainteresowanie opinii publicznej, jakie towarzyszy zmianom narzuconym handlowcom przez unijną dyrektywę Omnibus, nakazującą podawanie najniższej ceny przecenionego produktu z ostatnich 30 dni, z pewnością nie utrzyma się długo. Na razie internet wciąż ekscytuje się kolejnymi przypadkami „promocji”, na których zmiany w przepisach przyłapały polskie sklepy.

Cóż, grudzień to tradycyjny czas podwyżek cen i udawanych rabatów. Najlepszym przykładem tego dobrze znanego i opisanego w wyczerpujący sposób zjawiska stała się polska wariacja na temat Black Friday, kiedy to – jak wynika z danych zebranych przez operatora płatności internetowych PayU – kilkudziesięcioprocentowe obniżki cen przydarzają się głównie w materiałach reklamowych. W rzeczywistości portfelom klientów daje się ulżyć najwyżej na 3-4 proc. w stosunku do cen regularnych, a więc tyle, ile bez większego trudu można na co...

2986

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 


https://www.tygodnikpowszechny.pl/gospodarka

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]