Reklama

Dwa światy: Wrocław i Toronto

Dwa światy: Wrocław i Toronto

10.08.2020
Czyta się kilka minut
P

Pierwszy. Ks. Rafał Kowalski, rzecznik Archidiecezji Wrocławskiej na antenie Radia Rodzina: „Słuchajmy ekspertów ws. zakładania i noszenia maseczek. Grzechem jest lekceważenie wskazań. Jeżeli ten grzech popełniamy dobrowolnie i świadomie, powinniśmy się z niego spowiadać”.

Drugi. O. Kazimierz Kozicki, oblat Maryi Niepokalanej pracujący w polskiej parafii św. Kazimierza w Toronto podczas niedzielnej mszy 9 sierpnia: „Niejednokrotnie wyglądało na to, że lada moment łódź Kościoła zatonie. Dzisiaj przewala się nad nami burza spowodowana przez spisek przeciw ludzkości powzięty przez samozwańczych konstruktorów, a raczej majcherów nowego porządku świata. Spisek w postaci aborcji, eutanazji, ideologii LGBT, ideologii gender, pandemii i koronawirusa, kłamliwej teorii o ociepleniu klimatu i fałszywej troski o środowisko. Spisek mający na celu zmniejszenie liczby ludzi na Ziemi nawet o połowę”.

Jedna wspólnota katolicka. Dwa podejścia do rzeczywistości. Dwie wizje Kościoła. Czy nadal jedna wiara? ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Kierownik działu Wiara w „Tygodniku Powszechnym”. Ur. 1966 r., absolwent Wydziału Mechanicznego AGH, studiował filozofię na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i teologię w Kolegium...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Czy trzeba mieszać Boga do noszenia maseczek? "Grzechem jest lekceważenie wskazań"- jakich, czyich, wszystkich czy tylko tych uznanych? Jakaś grzechologia w pośpiechu na kolanie spisana, totalna. Grzechem jest mnożenie grzechów nad miarę. Należało powiedzieć: Szanujmy bliźnich i wspólnie dbajmy o nasze zdrowie nosząc maseczki. Parafrazując Maslowa: Gdy jedynym narzędziem jest konfesjonał to wszystko zaczyna przypominać grzech.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]