Reklama

Dwa pędzące czołgi

14.04.2009
Czyta się kilka minut
Kiedy walczy Platforma z PiS-em, kiedy Niesiołowski naparza się z Brudzińskim, kiedy premier z prezydentem okładają się cepami, Grzegorz Napieralski i Waldemar Pawlak stają się nieważni. Emocje gromadzą się wokół pojedynku gigantów: tylko o nich się mówi, tylko oni się liczą.
N

Naszym życiem politycznym znowu wstrząsają rozmaite starcia, wybuchy, zajazdy i podjazdy. Robi się gorąco jak dwa, trzy lata temu. Spory dotyczą problemów mających niewiele wspólnego z rzeczywistością. Są za to barwne. Debata o euro przestała być ekscytująca, kiedy można pokłócić się o to, kto jest bardziej winny temu, że Radek Sikorski nie został szefem NATO. Problem opcji walutowych czy pobudzania produkcji dużo mniej elektryzuje polityków niż możliwość zdarcia gardła w sprawie tego, kto powinien być szefem Instytutu Pamięci Narodowej i czy Lech Wałęsa jest bohaterem czy agentem.

Odznaczają i miotają

Tak więc w ostatnich dniach prezydent Lech Kaczyński został niemal oskarżony o to, że to za jego sprawą Sikorskiego nie wybrano na sekretarza generalnego NATO. Frontalny atak na IPN został przypuszczony za to, że nieznany...

11524

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]