Reklama

Dwa pędzące czołgi

Dwa pędzące czołgi

14.04.2009
Czyta się kilka minut
Kiedy walczy Platforma z PiS-em, kiedy Niesiołowski naparza się z Brudzińskim, kiedy premier z prezydentem okładają się cepami, Grzegorz Napieralski i Waldemar Pawlak stają się nieważni. Emocje gromadzą się wokół pojedynku gigantów: tylko o nich się mówi, tylko oni się liczą.
N

Naszym życiem politycznym znowu wstrząsają rozmaite starcia, wybuchy, zajazdy i podjazdy. Robi się gorąco jak dwa, trzy lata temu. Spory dotyczą problemów mających niewiele wspólnego z rzeczywistością. Są za to barwne. Debata o euro przestała być ekscytująca, kiedy można pokłócić się o to, kto jest bardziej winny temu, że Radek Sikorski nie został szefem NATO. Problem opcji walutowych czy pobudzania produkcji dużo mniej elektryzuje polityków niż możliwość zdarcia gardła w sprawie tego, kto powinien być szefem Instytutu Pamięci Narodowej i czy Lech Wałęsa jest bohaterem czy agentem.

Odznaczają i miotają

Tak więc w ostatnich dniach prezydent Lech Kaczyński został niemal oskarżony o to, że to za jego sprawą Sikorskiego nie wybrano na sekretarza generalnego NATO. Frontalny atak na IPN został przypuszczony za to, że nieznany...

11524

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]