Duch świata czeka
Duch świata czeka
Nowotestamentowy pisarz, odwołując się do okoliczności nadania Izraelowi Tory, pragnął ukazać Jezusa jako nowego Mojżesza, przez którego Bóg zawiera przymierze z tymi, którzy dotychczas byli nie-ludem. Dlatego nie jego nadzwyczajność, lecz fakt pojednania Ludu Bożego stanowi sedno opisu: „My wszyscy tworzymy jedno ciało, ponieważ zostaliśmy ochrzczeni w jednym Duchu: zarówno Żydzi, jak i Grecy, niewolnicy, jak i wolni. Wszyscy zostaliśmy też napojeni jednym Duchem”.
Ten cud spajania ludzi w jeden organizm trwa do dzisiaj. Choć, trzeba to przyznać, sprawy idą tu jak po grudzie. Nic dziwnego, chodzi przecież nie tylko o zachowania, ale przede wszystkim o przekonania. Nie o prawo, ale o miłość; nie o przykazania, ale o błogosławieństwa; nie o poddaństwo, ale o wolność. Paweł Apostoł mówi: „chociaż dar przemawiania z natchnienia Bożego zniknie, chociaż dar modlenia się w obcych...
Dodaj komentarz
Chcesz czytać więcej?
Wykup dostęp »
Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie!
Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.
Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!
Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]
Bóg przebacza nam w człowieku,