Reklama

Dom Chleba

Dom Chleba

02.01.2005
Czyta się kilka minut
Jan Paweł II - mocniejszy niż przed kilkoma tygodniami - apelował w Boże Narodzenie o pokój i opiekę nad rodzinami. Na radosnych obchodach drugiego dnia świąt cieniem położyła się tragedia Azji Południowo-Wschodniej, którą dotknęło trzęsienie ziemi.
W

W środę, podczas audiencji generalnej, Jan Paweł II po raz pierwszy złożył życzenia Polakom: “Wam, tu obecnym, i moim rodakom w Kraju i za granicą życzę, aby święta Bożego Narodzenia były czasem odnowy wiary, wzrastania w miłości, budzenia nadziei. Niech pokój i radość betlejemskiej nocy zagoszczą na stałe w sercach wszystkich" - powiedział.

Wigilię Papież spędził w gronie najbliższych polskich współpracowników. W tym roku przyjaciele z kraju, tzw. “rodzinka", przyjadą do Watykanu dopiero po świętach. Wieczerzę poprzedza odczytanie opisu narodzin Jezusa, niekiedy Papież wygłasza krótki komentarz, po czym składa wszystkim życzenia. Abp Stanisław Dziwisz rozdaje prezenty, a Jan Paweł II intonuje pierwszą kolędę, na ogół ulubioną: “Bóg się rodzi, moc truchleje". Na Wigilię - we Włoszech nie ma zwyczaju uroczystego, przedświątecznego posiłku - polskie sercanki...

6552

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]