Reklama

Demokracja w USA: Mocarstwo w regresie

28.03.2022
Czyta się kilka minut
Rosyjska inwazja na Ukrainę chwilowo przyćmiła zasadniczy problem Stanów Zjednoczonych: kryzys tamtejszej demokracji, która po zeszłorocznym szturmie trumpistów na Kapitol ma się coraz gorzej.
Manifestacja w obronie demokracji w rocznicę ataku na Kapitol, Waszyngton, 6 stycznia 2022 r./DREW ANGERER / GETTY IMAGES
W

Wtorek, 22 lutego 2022 r. Były prezydent USA Donald Trump w wywiadzie dla programu radiowego „The Clay Travis and Buck Sexton Show” mówi, że uznanie przez Putina niepodległości dwóch „republik ludowych”, donieckiej i ługańskiej, było „genialne”. Przekonuje też, że rosyjskie wojska przebywające w tej części Ukrainy to „najsilniejsze siły pokojowe, jakie kiedykolwiek widział”.

Środa, 23 lutego. Program konserwatywnej stacji telewizyjnej Fox News. Dziennikarz Tucker Carlson kpi z ryzyka wielkiej wojny na Ukrainie, twierdząc, że mamy do czynienia ze „zwykłą kłótnią między sąsiadami”.

Piątek, 25 lutego. Orlando na Florydzie. Kongresmenka Marjorie Taylor Greene bierze udział w spotkaniu organizowanym przez skrajnego prawicowca Nicka Fuentesa. Polityczka nie reaguje, gdy zebrani na sali skandują nazwisko Władimira Putina, bronią jego działań na Ukrainie, a nawet… wychwalają...

14034

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]