Reklama

Definicja chrześcijanina

Definicja chrześcijanina

11.11.2013
Czyta się kilka minut
Chrześcijanin to ktoś, kto jest zaproszony na ucztę, na radość, radość z tego, że jest zbawiony, radość z tego, że jest odkupiony, radość uczestnictwa w życiu z Jezusem. To radość!
J

Jesteś zaproszony na ucztę! Oczywiście uczta jest zgromadzeniem ludzi, którzy ze sobą rozmawiają, śmieją się, świętując, są szczęśliwi – mówił papież 5 listopada podczas Mszy śwętej w Domu św. Marty.

Wiele lat temu dyskutowałem ze zwolennikami Mszy św. trydenckiej, którzy dość szyderczo wyrażali się na temat określenia „uczta eucharystyczna”. Przypomniałem sobie tamte spory, gdy przeczytałem, że papież Franciszek stwierdził, iż istotą chrześcijaństwa jest zaproszenie na ucztę. Co mi przypominają słowa papieża?

1. Bycie chrześcijaninem to zaszczyt, który człowiek otrzymuje od Boga bez żadnej zasługi. Bez względu na to, kto kim się urodził, Bóg kieruje do niego to samo zaproszenie. Jest to zatem powód do wdzięcznej radości, do przypominania sobie, że zostałem zbawiony, że Bóg jest z nami, ale nie ma żadnego powodu, by z tego tytułu...

2391

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]