Reklama

Czego się boi kardynał Krajewski

Czego się boi kardynał Krajewski

21.10.2019
Czyta się kilka minut
Spotkania z Chrystusem. Bo On może powiedzieć: nie znam nawet twojego imienia. Byłeś biskupem, jałmużnikiem papieskim? Ciekawe. Zupełnie nic o tym nie wiem.
Kard. Konrad Krajewski podczas 93. Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę, 21 sierpnia 2018 r. MARIAN ZUBRZYCKI / FORUM
T

Tak może się naprawdę stać – ostrzega kard. Konrad Krajewski w jednej z homilii zamieszczonych w książce „Zapach Boga”. „W moim życiu jest wiele rzeczy, które podobają się światu, są potrzebne i pożyteczne, ale mimo to mogę nie mieć żadnej zasługi przed Bogiem. Jeśli moim sercem nie rządzi chrystusowy pokój, to On mnie nie rozpoznaje. Jeśli będę się podobał światu, nie będę podobał się Bogu”.

Papieski jałmużnik czyta Pismo Święte takie, jakie ono jest – bez pośrednictwa komentarzy. Bo Franciszek kiedyś powiedział: „To tak, jakby ktoś miał źródło, a pił z konewki albo z kałuży”. Z Ewangelii kardynał wyczytuje wezwanie do nieustannego nawracania się: żadnego osiadania na laurach, sługami nieużytecznymi jesteśmy. Ewangelia jest radykalna i „albo trzeba ją głosić bezkompromisowo, albo się zamknąć”.

Kopniak w serce

Wydany ostatnio tomik, zawierający zapis kazań,...

6036

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

...a ja się pytam gdzie tu miejsce na Głódzia, Jędraszewskiego, Rydzyka itede?

Fajna robota rozdawać cudze pieniądze i brać za to pieniądze na dostatnie życie. Rozdawać pieniądze darczyńców i przyznawać je według swoich widzimisiów , każdy potrafi. Ja się obawiam o Konradka. Bo wiem co władza robi z człowiekiem. A to tak naprawdę dobry facet. I praca z ubogimi i odrzuconymi jest dla niego zimnym prysznicem. Ja wiem jedno władza i zaszczyty deprawują. I wszystko to kwestia czasu. I mam nadzieje, że Konradek będzie się pilnował. Bo poprzewraca mu się w głowie przez ten kolorek szmatki w głowie. I to widać co robi z człowiekiem czasem kolor szatki. Czasem to działa w drugą stronę. Bo myślą, że przez kolor szatki coś im się szczególnie należy. Niech sobie na to zapracują.

Tego komentować nie trzeba. Czym się kieruje hierarchia. I jacy to ludzie. To tak zwany układ zamknięty. I jak ja mam jako Piotr na Syjonie to skomentować. Pozostawiam to bez komentarza. =====>https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/arcybiskup-slawoj-leszek-glodz-diecezja-gdanska-reportaz-w-tvn24,980303.html#autoplay

Zaraz zacznę krążyć jak Lew (Piotr chyba wyjaśnił w kogo się zamienię). Bo Sławoj chce mnie chyba zamienić w swojego wroga. Żebym zaczął niszczyć jego. Bo ja też mam kopyta i chyba Sławoj chce nimi dostać po głowie. Zamienię się w Fafika (Lew Syjonu). ========>https://www.youtube.com/watch?v=N9vFNGx5aIA

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]