Reklama

Co po wyborach?

Co po wyborach?

15.06.2010
Czyta się kilka minut
Którykolwiek z kandydatów wygra wybory (a któryś je wygra), nie będzie prezydentem idealnym. Ale czy to będzie powód do żałoby narodowej?
T

Tydzień przed pierwszą turą wyborów zastanawiam się, co będzie dalej. Nie chodzi mi o ewentualną drugą turę, ale o to, co będzie po drugiej turze, to znaczy już po wyborze prezydenta. Bo wybór zostanie dokonany wbrew woli niemal połowy wyborców. Prezydent RP, wybierany w powszechnym głosowaniu, w gruncie rzeczy posiada mandat większości tych, którzy w wyborach wzięli udział. Tak jest w każdych wyborach i nie byłoby to powodem do niepokoju, gdyby obecnych wyborów prezydenckich nie traktowano jak wojny domowej (na śmierć i życie?), a wyboru kandydata z innego obozu nie przedstawiano jako narodowej katastrofy. Ciekawe, że jeśli w sprawach religijnych, dzięki nauce Soboru Watykańskiego II, nauczyliśmy się z szacunkiem traktować ludzi innych wyznań, to wciąż daleko nam do tolerancji i szacunku wobec odmienności poglądów politycznych. Do tego jeszcze w okresie kampanii obraz roli...

4251

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]