Reklama

Ładowanie...

Chrystus wątpiących

29.04.2008
Czyta się kilka minut
Ojciec małego Jima był dyrektorem metra w Nowym Jorku. Pewnego dnia zabrał chłopca do pracy. Po drodze pokazał mu mapę metra, wyjaśniając krok po kroku trasę podróży.
G

Gdy nadeszła godzina 15.00, tato zdecydował, że Jim musi już wrócić do domu. Sam. Wsadził go do metra, polecając wysiąść na docelowej stacji. Dziesięcioletni chłopiec był przerażony. Powoli zaczął przypominać sobie mapę, jaką pokazał mu ojciec. Poznając mały-wielki świat dotarł do docelowej stacji. Spocony ze strachu wysiadł, uświadamiając sobie, że wszystko było tak, jak powiedział tato. Nie był świadom jednego szczegółu. Przez cały czas podróży ojciec siedział w drugim wagonie, pilnie bacząc, czy chłopcu nie grozi niebezpieczeństwo.

Zdaniem św. Mateusza, ostatnim słowem wypowiedzianym przez Jezusa na ziemi było zapewnienie: "Oto ja jestem z wami, po wszystkie dni, aż do skończenia świata". Dla ludzi, którzy są z Kościołem na dobre i złe, takie zapewnienie jest kojącym przekazem. Jezus nie składa wszystkiego jedynie na ich barki. Nikt i nic nie jest w stanie...

3064

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]