Reklama

Chrystus wątpiących

Chrystus wątpiących

29.04.2008
Czyta się kilka minut
Ojciec małego Jima był dyrektorem metra w Nowym Jorku. Pewnego dnia zabrał chłopca do pracy. Po drodze pokazał mu mapę metra, wyjaśniając krok po kroku trasę podróży.
G

Gdy nadeszła godzina 15.00, tato zdecydował, że Jim musi już wrócić do domu. Sam. Wsadził go do metra, polecając wysiąść na docelowej stacji. Dziesięcioletni chłopiec był przerażony. Powoli zaczął przypominać sobie mapę, jaką pokazał mu ojciec. Poznając mały-wielki świat dotarł do docelowej stacji. Spocony ze strachu wysiadł, uświadamiając sobie, że wszystko było tak, jak powiedział tato. Nie był świadom jednego szczegółu. Przez cały czas podróży ojciec siedział w drugim wagonie, pilnie bacząc, czy chłopcu nie grozi niebezpieczeństwo.

Zdaniem św. Mateusza, ostatnim słowem wypowiedzianym przez Jezusa na ziemi było zapewnienie: "Oto ja jestem z wami, po wszystkie dni, aż do skończenia świata". Dla ludzi, którzy są z Kościołem na dobre i złe, takie zapewnienie jest kojącym przekazem. Jezus nie składa wszystkiego jedynie na ich barki. Nikt i nic nie jest w stanie...

3064

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]