Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Chciałabym...

Chciałabym...

06.05.2008
Czyta się kilka minut
O co chodzi? Chciałabym jednoznacznie zrozumieć bardzo ważny artykuł z ostatniego numeru "Tygodnika". Problem zaczyna się już od razu przy tytule.
"

"Rodzinny spór" (pióra red. Tomasza Potkaja) to wyraźna sugestia, że chodzi o rzecz albo błahą, albo co najmniej o wiele mniej poważną, niż podpowiadałyby jakieś wieści krążące wcześniej. Zapowiedź z czołówki ujmuje rzecz równie zwięźle, jak alternatywnie: "Przejaw troski o Kościół czy mentorskie pouczanie?". Bieda w tym, że aż do końca artykułu czytelnik nie potrafi sam sobie udzielić na to pytanie odpowiedzi. Autor artykułu bowiem bardzo starannie wyważa relacje o racjach obu stron i jeśli tylko choć trochę więcej powie o jednej z nich, zaraz równoważy to albo szerokim udzieleniem głosu oponentom, albo przynajmniej emocjonalnym słownictwem.

Powie ktoś, że to właśnie wzorowe wywiązywanie się z obiektywizmu dziennikarskiego. I byłoby tak w wielu przypadkach, ale w tym akurat jest moim zdaniem inaczej. Tutaj już zaczynam mówić o sprawie, którą znam z innych...

2683

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]